• 570 007 680
  • 570 007 250
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program Czyste Powietrze

Celem programu jest zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie emisji szkodliwych pyłów, a także innych zanieczyszczeń, które są wprowadzane do atmosfery przez gospodarstwa, w tym domy jednorodzinne. Nabór wniosków do programu Czyste Powietrze został ponownie uruchomiony w styczniu 2019 i będzie realizowany do 2029. Program Czyste Powietrze to program, którego celem jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń produkowanych przez domy jednorodzinne. Dedykowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami domów jednorodzinnych bądź też takich, które posiadają zgodę na rozpoczęcie budowy. Budżet programu wynosi 103 mld na całą Polskę i dzielony jest na poszczególne samorządy.

Dostępny jest w formie dotacji, jak i pożyczki, przy czym należy wiedzieć, że maksymalny możliwy koszt od którego liczona jest dotacja wynosi 53 tys. zł. Jeżeli dana inwestycja przekracza ten budżet to dofinansowanie może mieć formę pożyczki. Warunkiem podstawowym jest wymiana starego pieca na nowy, który jest w pełni ekologiczny. Natomiast dla nowych budynków warunkiem podstawowym jest zakup i montaż nowego źródła ciepła, które jest ekologiczne. Program obejmuje dofinansowania na: wymianę źródeł ciepła, docieplanie budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, a także instalacji tj. kolektory słoneczne i instalacje fotowoltaiczne. Ponadto obejmuje również montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Kontakt

Koronto Sp. z o.o.

08-110 Siedlce, ul. Sokołowska 157

e-mail: biuro@fotowoltaiczna.pl

tel. 570 007 680

tel. 570 007 250

PONIEDZIAŁĘK - PIĄTEK
08:00 - 16:00

Mapa dojazdu

Napisz do nas